AKTYWNY MEDYK – to autorski Program wychowania fizycznego dla uczniów naszej szkoły. W ramach tego programu nasi słuchacze mogą w atrakcyjny sposób realizować zajęcia z sportowe, których celem jest przede wszystkim kształtowanie postaw wpływających na dbałość o zdrowie i sprawność fizyczną w perspektywie całego swojego życia. W  programie Aktywny Medyk priorytetem jest zaangażowanie słuchaczy w wybraną aktywność fizyczną, umiejętność organizowania własnych planów treningowych oraz zdobywanie wiedzy budującej świadomość funkcjonowania zdrowego organizmu. Nasi uczniowie mają możliwość uczestniczenia w zajęciach na profesjonalnej siłowni, sali gimnastycznej, ściance wspinaczkowej, trekkingach pieszych i rowerowych oraz w warsztatach edukacyjnych z zakresu promocji zdrowia.